ducato çıkma parça, master çıkma parça, boxer çıkma parça, jumper çıkma parça

Kategoriler

çıkma yedek parça arıyorum

Ayın Fırsatı

Renault Master 2.5 Komple Motor
2007 model Master motor. 6500tl.... Devamı>>
Renault Master 2.5 Komple Motor
Tüm Fırsatlar >>

Foto Galerimizden

boxer çıkma parça
boxer çıkma parça ducato kasa2
ducato kasa2

Airbag tamiri

AirBag Kazalardaki yararı son derece yüksek bir ek koruma sistemidir (SRS). Emniyet kemeri ile birlikte kullanıldığında sürücünün başını ve gövdesinin üst bölümünü korur. Uzun süreden beri kullanılan ön hava yastıklarına ek olarak artık gövdeyi ya da kafayı yandan çarpmalara karşı koruyan yan hava yastıkları da yaygınlaşmaya başlamıştır. Hava yastığı bir çarpışma sırasında, ön hava yastıkları için aracın ön kısmına, yan hava yastıkları için de aracın yan kısmına (kapı v.b.) yerleştirilen algılayıcılardan gelen uyarı sonucunda şişerek, çarpışma yönünde yolcuyu karşılar ve yolcunun hareketini yumuşatır. Hava yastığı şiştikten sonra kısa bir süre içinde söner çünkü çarpışmadan sonra aracın hareketinin devam edebileceği ve bu nedenle özellikle de sürücünün etrafını görmesinin ve direksiyonu kontrol edebilmesinin gerektiği belirlenmiştir. Bazı sürücüler kazadan sonra aracındaki hava yastığının şişmediğini iddia ederek yetkili firmaları aramaktadır. Hava yastığı ancak belli bir hızın üzerindeki çarpışmalarda devreye girecek şekilde ayarlanmıştır. Örneğin 10 km/s hızla gerçekleşen bir çarpışmada hava yastığı çalışmaz çünkü bu hızdaki bir çarpışmada hava yastığı gerektirecek bir tehlike söz konusu değildir. Bu şekilde gereksiz masraflar önlenmiş olur. Genel olarak, emniyet kemeri kullanımının daha düşük olduğu A.B.D.`de hava yastıkları daha erken devreye girmek üzere ayarlanmaktadır (15-20 km/s). Avrupa`da ise emniyet kemeri kullanımı daha yaygındır ve bu nedenle hava yastıkları daha geç devreye girmek üzere ayarlanmıştır (20-25 km/s). Bazen emniyet kemeri mi yoksa hava yastığı mı daha fazla koruma sağlıyor gibi bir soru soruluyor. Bu sorunun cevabı, en iyisi her ikisini de kullanmaktır. Eğer ille de birini seçmek gerekirse, emniyet kemerinin tek başına hava yastığından daha fazla koruma sağladığını belirtmek gerekir çünkü (ön) hava yastığı sadece önden çarpışmalarda koruma sağlar; emniyet kemeri ise devrilme dahil her türlü kazada sürücü ve yolcuları yerinde tutar ayrıca hava yastığı tek bir darbede görev yaparken emniyet kemeri art arda gelebilecek darbelerde yolcuları korur. Hava yastığı emniyet kemerine ek olarak tasarlanmıştır bu nedenle SRS (Suplementary Restraint System) adı verilmektedir.

Yapacağınız ya da yaptıracağınız ekspertiz alacağınız aracın model yılına, Markasına, Kilometresine ve Cinsine göre değişir, Dizel bir araçla benzinli bir aracın motor ekspertizleri farklıdır. Bazen 3 Aylık bir araç bile pert olup yeniden toplanmış olabilir.
 
Sigorta şirketleri genelde hasar bedeli araç bedelinin %50 `sini geçer ise aracı kullanılamaz kılmak sureti ile pert ediyor ve hurda olarak satıyor  Pert diye tabir ettiğimiz yeniden kullanımı mümkün olmayan araçlar Avrupa’da direk hurdaya ayrılıyor ve Presleniyor. Türkiye’de ise tekrardan onarılarak kullanılıyor. Bu araçlar çıkma parçalar ve tamir yöntemi ile tekrardan hayata döndürüldüğü için önemli ölçüde risk teşkil ediyor. Unutmamak gerekir ki bu her pert olan araç için geçerli değildir hafif hasarlı araçlarda bazen pert edilebiliyor.
 
Sizlere tavsiyem 2.El`de olsa aracınızı mutlaka bir yetkili ana bayii’nden satın alın. Alacağınız aracın ekspertiz raporunu imzalı bir biçimde mutlaka isteyin, Daha sonradan aracın geçmişi ile ilgili veya teknik bir problem olduğunda kendinize bir muhatap mutlaka bulabilirsiniz. Dışarıdan bulduğunuz bir araç ise mutlaka servisine götürerek ekspertizini yaptırın ve en son hangi kilometrede servise girdiğini öğrenin. Böylece aracın kilometresi ile oynanıp oynanmadığını tespit edebilirsiniz. Dışarıdan bulduğunuz bir aracı servise götürürken aracın sahibinin yada  galerinin tanımadığı ve önermediği bir servise götürün.
 
Ekspertiz yapan uzman kişilere aracın airbag ve airbag ünitesinin bulunduğu bölgede işlem olup olmadığını sorun.
 
Türkiye’de oto sanayi sitelerinin içerisinde bulunan airbag tamircileri çok fazla oranda eski patlamış airbagleri tamir etmek sureti ile tekrardan hayata geçirmektedir..
Şanzıman Tamir Ve bakım

Bilgiler

Duyurular

• Çıkma Parça Fiyatları
Öğrenmek istediğiniz çıkma parça fiyatını bize iletişim formumuz yada (0212) 486 20 53Devamı>>
• Web Sitemiz Yayında
İhtiyacınız olan çıkma yedek parçayı temin etmek için sipariş formumuza sitemiz üzerinden,... Devamı>>

Döviz Kuru

   
Alış
Satış
Dolar :
2.1160
2.1245
Euro :
2.8616
2.8730
Pound :
3.6293
3.6347

İstatistik

Online : 2
Bugün : 23
Toplam : 92180
İstanbul Organize Sanayi Bölgesi Atatürk Oto Sanayi Sitesi 15.blok no 417 Başakşehir / İSTANBUL  -  (0212) 486 20 53  -  (0212) 486 20 55  -   info@parcacikma.com
Tüm Hakları İlker Oto Yedek Parça'ya Aittir. © 2009   ||   Marka INTERACTIVE
Manuel Şanzımanlar -  Manifoltlar  -  Difransiyeller -  Elektirik Tesisatları -  Koltuklar -  Tampon ve Panjurlar -  Direksiyon Kutuları -  Far, Stop ve Sinyalleri -  Air Bag ve Beyinleri -  Hava DebiMetreleri -  Klima Kompresörleri -  Triptonik Şanzımanlar -  Biel Kolları -  Karisör Beyinleri -  Direksiyon Pompaları -  Dolu Kapılar  -  TMS Beyinler -  Boş Kapılar -  Bagaj Kapakları -  Kapı Fitilleri -  Kesme Tavanlar -  Enjektörler -  Torpidolar -  Şarj Dinamosu -  Eksantirik Milleri -  Kranklar -  Tampon ve Panjurlar -  Enjeksiyon Beyinleri -  Otomatik Şanzımanlar -  Kaputlar -  Kapı Döşemeleri -  Km Saatleri -  Turbolar -  Klima Kompresörleri -  Motor Beyinleri -  Marş Dinamosu -  Silindir Kapakları -  Turbolar  -  Komple Motorlar -  Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! Haber Kaynağı [Valid RSS] Haber Kaynağı